Freeme - czyli ubrania do jogi z recyklingu

Freeme Yoga fair trade

Joga budzi świadomość i wrażliwość w każdym z Nas. Stajemy się ostrożniejsi w naszych wyborach, tak dotyczących żywności, czy testów na zwierzętach, ale też ubrań, które zakładamy. Również tych do jogi. W dobie sieciówek i wielkich koncernów cięzko mówić o ochronie środowiska. Naszczęście ciągle można znaleźć perełki, które nie tylko myślą o przyszłości świata, ale i o naszym komforcie na macie. Moim największym odkryciem jest firma, założona przez krakowiankę, która produkuje ubrania do jogi z recycklingu! Poznajcie Freeme Yoga.


Legginsy i topy do jogi stworzone są z plastikowych butelek! Podczas produkcji są one sterylizowane, suszone i cięte na malutkie wiórki. Nastepnie ogrzewa się je aby stworzyć przędzę, którą nawija się na szpulę. Powstałe włókno zagniata się w celu stworzenia puszystego materiału. Kolejno powstały materiał farbuje się. Czy to nie wspaniałe?

Wszystkie wzory legginsów znajdziecie na stronie freemeyoga.com lub klikając w poniższe zdjęcie:

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Są piękne i przede wszystkim idealne do jogi. Zdecydowanie najwygodniejsze legginsy, jakie kiedykolwiek miałam.

Mało tego! Na freeme yoga znajdziecie też korkową matę do jogi!Wiecie, że do produkcji odzieży z butelek PET zużywa się mniej wody i energii? Obecnie plastyk zasypuje nas z każdej strony, trzeba coś z tym zrobić! Jasne, porónując eco legginsy z takimi z sieciówki będa one droższe, jednak w cenie macie ochronę środowiska, fair trade, który nie wykorzystuje rąk dzieci do pracy, ale także wsparcie naszego rynku.

Gorąco polecam!

żródło: Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.freemeyoga.com i zostały użyte tylko na potrzeby tego wpisu. 

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...