Vinyasa wojowników - energetyzująca sekwencja dla każdego

Znalezione obrazy dla zapytania yoga drawings

Witajcie!

Na dobry początek tygodnia mam dla Was jedną z moich ulubionych mini sekwencji, którą wplatam do praktyki dosyć często. Sekwencja złożona jest z pozycji wojowników i uspokajających oddechów pomiędzy. Budujemy ją powoli, asana po asanie, abyt późnie na koniec połączyć wszystko w całość. 
Wszystkie ruchy są płynne, połączone wraz z oddechem, dzięki czemu poczujecie przypływ energii i rozgrzejecie swoje ciało. Wkrótce dodam filmik instruktażowy, a w międzyczasie, zapraszam do opisu sekwencji. 

Pozycja wyjściowa: Stoimy na macie w szerokim rozkroku, place skierowane na wprost, ręce opuszczone wzdłóż ciała. 
Ruch: Bierzemy wdech i otwieramy ramiona na bok, z wydechem składamy ręce "do modlitwy" na wysokości klatki piersiowej. Powtarzamy 4 razy, w zgodzie z oddechem. 

Pozycja pierwsza: przy kolejnym wdechu odwracamy prawą stopę na zewnątrz i na wydechu zginamy prawe kolano, schodząc do pozycji wojownika numer dwa. 

Ruch: Po wejściu do wojownika numer dwa, z kolejnym wdechem prostujemy kolano, wracając do pozycji stojącej i z wydechem kolejny raz opuszczamy się do pozycji wojownika numer dwa. Powtarzamy 3 razy i za ostatnim razem zostajemy w pozycji wojownika II na 3-5 oddechów. 

Wyjście: Wdech ręce do góry, prawa stopa wraca do środka, z wydechem ręcę w dół. Wdech ręce na bok, wydech ręce do środka, z kolejnym wdechem odwracamy lewą stopę w bok i powtarzamy sekwencję wojownika numer II na drugą stronę, po czym wracamy do centrum. 

Podobny obraz


Pozycja druga: Po powrocie do centrum bierzemy wdech i odkręcamy ponownie prawą stopę w prawo, na wydechu schodzimy do pozycji wojownika numer dwa i unosimy prawą rękę w górę przechodząc do pozycji odwróconego wojownika. 

Ruch: Koordynując ruch z oddechem, unosimy rękę w dół i górę, wchodząc do odwróconego wojownika i wychodząc do wojownika numer 2 około 3 razy i za ostatnim powtórzeniem, zostajemy w pozycji odwróconego wojownika na 3-5 oddechów. 

Wyjście: Tak jak za pierwszym razem, powtarzamy ruch w tył, wracamy do środka i powtarzamy układ na drugą stronę. 
Pozycja Trzecia: po powrocie do centrum bierzemy oddech regenracyjny, rozkładając ręce na boki, a przy kolejnym oddechu odwracamy prawą stopę na zewnątrz. Na wydechu przechodzimy do wojownika II. Na wdechu utrzymujemy wojownika nr II. 

Ruch: Na wydechu układamy prawą dłoń na ziemi przy prawej stopie i na wdechu prostujemy kolano do pozycji trójkąta. Na wydechu uginamy kolano i prostujemy na kolejnym wdechu. Po 3 razach zostajemy w pozycji tójkąta na 3-5 oddechów. 

Wyjście: Tak jak poprzednim razem, odwracamy sekwencję, wracamy do stania w rozkroku i powtarzamy sekwencję na lewą stronę. 

Pozycja Czwarta: po powrocie do centrum bierzemy oddech regenracyjny, rozkładając ręce na boki, a przy kolejnym oddechu odwracamy prawą stopę na zewnątrz. Na wydechu przechodzimy do wojownika II. Na wdechu utrzymujemy wojownika nr II. Na wydechu kładziemy prawą rękę na ziemi, przed stopą i opieając ciężar ciała na prawej ręce i stopie, unosimy lewą nogę i rękę i przechodzimy do pozycji półksiężyca

Ruch: Na wydechu opuszczamy delikatnie lewą nogę w dół, a na wdechu ponownie unosimy ją do pełnej pozycji półksiężyca. Po 3 powtórzeniach utrzymujemy pozycję półksiężyca na 3-5 oddechów. 

Wyjście: Opuszczamy lewą nogę na ziemię i przechodząc przez pozycję wojownika numer dwa wracamy do centrum. Powtarzamy na drugą stronę. 

Znalezione obrazy dla zapytania ardha chandrasana drawings

FLOW: Czas na powtórzenie całej sekwencji, bez zatzrymywania się w asanie na dłużej, ale ciągle zgodnie z oddechem.

Bierzemy wdech i odwracamy prawą stopę w prawo. Na wydechu przechodzimy do pozyccji  wojownika II, na wdechu robimy odwróconego wojownika, aby potem na wydechu położyć rękę przy stopie i przejść do trikonasany, na kolejnym wdechu przechodzimy do pozycji półksiężyca.  Aby wyjść z pozycji odwracamy ruch, półksiężyc -> trikonasana -> wojownik II -> stanie w rozkroku.

Całość powtarzamy na drugą stronę. 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące sekwencji, piszcie. Ten krótki układ można wpleść do praktyki własnej. Jes przyjemnie dodający energii, rozgrzewający i rozciągający. Regeneracyjny oddech pomiędzy zmianą stron daje chwilę na uspokojenie i skupienie się. Z każdą prakrtyką tej sekwencji zauważycie, że Wasze ruchy są coraz bardziej płynne i zgrabne. Nie blokujcie oddechu ani rąk, dajcie im podążać za wzrokiem, całość może delikatnie przypominać układ choreograficzny i taniec. 
Miłej praktyki

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...